Online Před 2 týdny

Cena zlata klesá - hrozba nebo příležitost?

Inflační data ze Spojených států ukazují, že 2% inflačního cíle není dosaženo, což ovlivňuje ceny zlata. Americká centrální banka (Fed) zvažuje uvolnění měnové politiky. Deficity rozpočtů a volební rok v USA mohou vést ke zvýšení hodnoty zlata.

Blog
Dnes
REGIONOLOMOUC.CZ

Kolik si můžete půjčit na svůj vysněný dům či byt?

Výpočet výše hypotéky podle příjmu zohledňuje faktory jako vaši dluhovou historii, úvěrovou bonitu, poměr dluhu k příjmu a hodnotu zástavy. Banky používají ukazatele DTI, DSTI a LTV pro stanovení maximální výše hypotéky. Zvýšit si můžete hypotéku ručením jinou nemovitostí nebo zařazením spolužadatele.

Blog
Včera
REGIONOLOMOUC.CZ

Žena zraněna při balónovém letu - nejvyšší soud vinu vidí v jejím neopatrném chování

Žena, která se zranila při přistání horkovzdušného balonu v Olomouckém kraji, nedostane odškodné 182 tisíc korun. Nejvyšší soud rozhodl, že zranění způsobila její vlastní neopatrnost, když před přistáním neuposlechla instrukce pilota a natáčela přistání na mobilní telefon. Soud prohlásil, že pilot ženu náležitě poučil a nemohl předem znát její zdravotní stav po operaci kyčle.

Blog
Před 5 dny
REGIONOLOMOUC.CZ

Klíčová podpora pro Zábřežský obchvat od kraje

Olomoucký kraj podporuje projekt obchvatu Zábřeha, který zlepší dopravní infrastrukturu v regionu. Hejtman Josef Suchánek zdůraznil význam investic do infrastruktury pro rozvoj regionu. Budoucí obchvat sníží dopravní zatížení města, zlepší životní prostředí a podmínky pro obyvatele, a přispěje k rozvoji podnikání a turistického ruchu.

Blog
Před 6 dny
REGIONOLOMOUC.CZ

Americká inflace překvapuje: Vyšší růst než čekáno, trhy pod tlakem

Růst americké inflace překvapil trhy a zvýšil obavy z dalšího zpomalení světové ekonomiky. Vysoká inflace ve službách je hlavním důvodem. Ekonomové tvrdí, že inflace zůstane vysoká kvůli pandemii a dodavatelským problémům. Centrální banky mohou zasáhnout zvyšováním úrokových sazeb nebo stimulů, což ovlivní ekonomiku a trhy.

Blog
Před týdnem
REGIONOLOMOUC.CZ

Quincy Promes: Král střelců a pašerák kokainu? Fotbalista dostal 6 let vězení

Fotbalista Quincy Promes pokračuje v kariéře v ruském klubu Spartak Moskva navzdory odsouzení k šesti letům vězení za pašování kokainu v Nizozemsku. Promes byl již dříve trestán za rvačku se svým bratrancem. Jeho pozice ve Spartaku zůstává nezměněna, což vyvolává otázky o etice sportovních klubů a sportovců na veřejnosti.

Blog
Před týdnem
REGIONOLOMOUC.CZ

Český tým klesá na žebříčku FIFA: Nový šampion si polepšil, Hašek čeká na premiéru

Český národní fotbalový tým klesl o jedno místo na 40. pozici v únorovém vydání žebříčku FIFA. Elitní desítka zůstala beze změn. Český celek bude mít možnost zlepšit svou pozici v březnových zápasech s Norskem a Arménií.

Blog
Před týdnem
REGIONOLOMOUC.CZ

AI mění ekonomiku: 40% pracovních míst v ohrožení a rostoucí výzvy nerovnosti

Mezinárodní měnový fond zkoumal dopad umělé inteligence na globální ekonomiku a nutnost politik pro zajištění přínosů AI. Na 40% pracovních míst ve vyspělých ekonomikách může být AI ovlivněno, což může zvýšit nerovnost příjmů a majetku. Tvůrci politik musí plánovat rekvalifikační programy a sociální záchranné sítě, zatímco různé ekonomiky potřebují investovat do infrastruktury, inovací a dovedností.

Blog
Před týdnem
REGIONOLOMOUC.CZ

Nová spojka zrychluje řidičům cestu na Šumpersku a Bludovský obchvat

Nová spojka k bludovskému obchvatu na Šumpersku zlepšuje cestování řidičům, zkracuje cestu z Postřelmova do Chromče a snižuje tranzitní dopravu v obcích Bludov a Chromeč. Přeložka silnice I/11 má délku 4 kilometry a stála 318 milionů korun.

Blog
Před týdnem
REGIONOLOMOUC.CZ

ČNB prognóza opět pesimistická: Korunu čekají další ztráty?

Česká národní banka pokračuje v pesimistických odhadech růstu pro rok 2024 a snížila svůj odhad na 0,6 %. Prognóza volá po agresivním snižování úrokových sazeb, ale analytici upozorňují, že odhad je příliš pesimistický. ČNB očekává negativní dopady na ekonomiku a reálný růst exportu nulový. Odhad růstu spotřeby domácností za rok 2024 je 2,5 % a růst hospodářství 1,4 %.

Blog
Před týdnem
REGIONOLOMOUC.CZ

Mladí prostějovští tenisté: Cesta k světové špičce zahájena!

Mladí tenisté z Prostějova zazářili na turnaji v Austrálii. Jan Kumstát se probojoval do finále, Julie Paštiková získala stříbro ve čtyřhře. Hejtman Olomouckého kraje i primátor Prostějova pogratulovali sportovcům k úspěchům, které odrážejí kvalitu prostějovské tenisové školy.

Blog
Před týdnem
REGIONOLOMOUC.CZ

Petrof přesouvá část výroby do Asie

Společnost Petrof, největší evropský výrobce klavírů, přesouvá část své výroby do Indonésie kvůli rostoucím nákladům na energie v Evropě. Tento krok souvisí s plánem EU Green Deal a dělá firmu konkurenceschopnější na asijském trhu. Přesun může být chápán jako nevyhnutelný ve světě globalizace, ukazuje odhodlanost společnosti adaptovat se novým podmínkám.

Blog
Před týdnem
REGIONOLOMOUC.CZ

Adrenalin a zážitky v Teplicích nad Bečvou: BečvaRUN, familyRUN a trailRUN

Připojte se k tisícům běžců v lázních Teplice nad Bečvou v roce 2022 a zúčastněte se akce Šlapeme na Maleník s 12 km nebo 25 km závodem H2WORLD bečvaRUN a HAMMER trailRUN! Tato akce zahrnuje atraktivní trasy s krásným výhledem na okolní lesy a řeku Bečvu, rodinný běh RENOMIA familyRUN vhodný pro všechny generace a psy a slavnostní otevření lázeňské sezóny.

Blog
Před týdnem
REGIONOLOMOUC.CZ