ZPRÁVY Krimi Olomouc

Zloději vyloupili dvakrát za sebou hasičárnu

Zbrojnici dobrovolných hasičů v Podolí navštívili zloději dvakrát za sebou. První návštěva skončila krádeží alkoholu za 1 700 Kč, druhá zloději uloupili cennější věci za 70 000 Kč. Policisté již zadrželi pachatele první krádeže, druhý případ stále vyšetřují.

0

Před 3 týdny Ester Vohradská

Svázal poštovní pracovnici a ukradl několik tisíc korun

Lupič, který svázal poštovní pracovnici a ukradl několik tisíc korun, byl odsouzen k šestiletému trestu odnětí svobody. Pachatel se přiznal k činu, motivací mu byly finanční těžkosti a dluhy.

0

Před 4 týdny Lenka Hubingerová

Starosta potrestán za dotační podvod

Vrchní soud v Olomouci udělil podmíněný trest a pokutu 300 tisíc Kč starostovi města Vápenná Leošovi Hannigovi. Kauza souvisí s využitím dotace EU na rekonstrukci Latzelovy vily.

0

Před 4 týdny Michaela Prokopová

Smykem až na firemní parkoviště - škoda za 800 tisíc korun

V Olomouci došlo k podivné nehodě, kdy se Škoda Octavia ocitla mimo cestu v blízkosti obce Bouzov. Řidič podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky hrozí až tři roky za mřížemi.

0

Před 4 týdny Adam Wágner

Žena za mřížemi za brutální útok na přítele

Žena dostala 12 let vězení za pokus o vraždu partnera nožem. Soud jí nařídil léčbu alkoholismu a zaplacení nákladů na léčbu zraněného ve výši 160 tisíc Kč. Pár tvrdil, že zranění bylo nechtěné a muž se zavázal pokračovat ve vztahu.

0

Před měsícem Rebeka Schmidt

Matka usmrtila vlastní dceru, 13 let vězení

Odvolací soud v Olomouci potvrdil trest 13 let vězení pro ženu z Olomoucka za vraždu své desetiměsíční dcery. Polehčující okolnosti zahrnovaly doznání obviněné a svědecké výpovědi. Žalobkyně požadovala vyšší trest kvůli jeho minimálnímu rozsahu.

0

Před měsícem Adam Wágner

Přišla o 2 miliony, policie varuje před podvody na síťích

Česká žena přišla o téměř 2 miliony korun, když investovala do falešných kryptoměn na základě podvodného inzerátu na sociální síti. Po první investici jí na účtu přibylo pouhých 20 korun, což ji přimělo k dalším investicím. Policie varuje před podobnými podvody.

0

Před měsícem Michaela Prokopová

Seniorka na elektrokole zemřela po srážce s vozem

Včera zemřela 70letá žena ve Šumperku po srážce elektrokola s automobilem. Žena nedala řidiči vozidla přednost, což vedlo k tragické kolizi. Záchranáři se ji nepodařilo zachránit.

0

Před měsícem Miroslav Pucholt

Katastrofální podmínky chovu koní u Velkých Losin

Týrání zvířat ve Šumpersku: veterinární inspektoři objevili nevyhovující podmínky chovu koní a odebrali chovatelce dvaadvacet koní. Policie prověřuje případ jako podezření z trestného činu týraní zvířat.

0

Před měsícem Martin Kydlíček

Srážka aut nedaleko Olomouce: 2 zraněni a škoda 700 tisíc Kč

68letá řidička způsobila vážnou nehodu u Olomouce při pokusu o předjetí, když vytlačila auto 75leté ženy. Následně narazila do protijedoucího vozu. Dva lidé byli zraněni a škody byly odhadnuty na 700 000 Kč.

0

Před měsícem Rebeka Schmidt

Srážka kamionu s vlakem v Olomouci: řidič čelí obžalobě!

Policie navrhla obžalovat řidiče kamionu, který se loni střetl s vlakem na železničním přejezdu v Olomouci. Srážka zranila několik cestujících a způsobila škodu přesahující 30 milionů korun.

0

Před měsícem Martin Kydlíček

Kolem policistů projel téměř dvoustovkou

Policisté zadrželi řidiče Audi Q8 na dálnici D35, který projel kolem nich rychlostí 199 km/h. Mluvčí police Marie Šafářová uvedla, že osmatřicetiletý řidič neprojevil známky opilosti. Přesto mu byl odebrán řidičský průkaz a musel zaplatit kauci 25 000 Kč.

0

Před měsícem Martin Kydlíček

Policie vybírá o polovinu víc pokut

Navýšení pokut za dopravní přestupky v Olomouckém kraji zatím nevedlo k zlepšení chování řidičů, zejména v otázce rychlosti. Celkový počet pokut se téměř zdvojnásobil oproti loňsku, ale přestupky za nadměrnou rychlost rostou. Potřeba zodpovědnějšího přístupu řidičů k řízení vozidel je stále zřejmá.

0

Před měsícem Martin Kydlíček

Vandal zničil hasičské auto: Hrozí mu rok vězení, fotopast ho prozradila

Vandal posprejoval hasičské auto obecního sboru, kterému členové obětují svůj volný čas. Starosta sboru, Pavel Dostál, zdůraznil na sociálních sítích jejich obětavou práci. Vandala zaznamenaly kamery a hasiči ho vyzvali, aby se dobrovolně přihlásil.

0

Před 2 měsíci Martin Kydlíček
Měníme Olomouc