Offline

Rekreanti míří na Hanou: Kde je voda čistá a kde hrozí sinice

Letní vedra přilákala rekreanty na Hanou k přírodním vodním nádržím, jako je Plumlovská přehrada či jezero Poděbrady. Kvalita vody je někde problematická kvůli sinicím, jinde naopak výborná. Populární jsou i pískovny jako Náklo nebo biotopy v Otaslavicích.

Blog
Před týdnem
REGIONOLOMOUC.CZ

Hasiči varují: Nepodceňujte bezpečnost na vodě

Hasiči varují: Na vodě nepřeceňujte síly a vždy dbejte na bezpečnost. Vodácká sezóna začala, a je tedy nutné pamatovat na pravidla, aby se předešlo nehodám. Děti by měly mít vždy plovací vestu, a alkohol na vodu nepatří.

Blog
Před 3 týdny
REGIONOLOMOUC.CZ

Bouřka odřízla desetitisíce domácností od elektřiny

Kvůli bouřce v pátek večer a v sobotu ráno zůstalo bez elektřiny kolem deseti tisíc domácností, přičemž většina poruch byla zaznamenána v Moravskoslezském a Jihomoravském kraji. Hasiči zasahovali u popadaných stromů a odčerpávali vodu. Nejhorší situace byla v 01:00, když bylo bez elektřiny asi 35 tisíc domácností.

Blog
Před 4 týdny
REGIONOLOMOUC.CZ

Příroda Litovelského Pomoraví na nových známkách. Perleťovec a volavka teď i na poště!

Nový aršík České pošty zobrazuje přírodní krásy Litovelského Pomoraví, včetně řeky Moravy a lužních lesů. Jsou součástí CHKO, která byla vyhlášena v roce 1990.

Blog
Před 4 týdny
REGIONOLOMOUC.CZ

Cyklobusy zpět v Jeseníkách: Přerov - Olomouc - Jeseník

Po zimní přestávce se do Jeseníků vrací cyklobusy, které přepraví kola z Přerova přes Olomouc až na Ovčárnu a do Jeseníku. Spoje jezdí o víkendech a státních svátcích a přepraví 20 kol. Jízdenky a rezervace míst pro kola jsou k dispozici na webu dopravce. Cyklobusy budou jezdit do 29. září.

Blog
Před měsícem
REGIONOLOMOUC.CZ

Podnikatel Látal odsouzen za podvod s dotacemi: 5,5 roku vězení

Podnikatel Petr Látal byl odsouzen na 5,5 roku vězení za zneužití dotací na rekonstrukci zámků v Branné a Loučné nad Desnou, získal neoprávněně 32,5 milionu Kč. Soud rozhodl, že Látal jednal úmyslně pro osobní zisk. Látal se odvolal a tvrdí, že šlo o kampaň konkurence. Součástí trestu je i peněžitý postih a zákaz činnosti. Obhájce plánuje podat odvolání a ústavní stížnost.

Blog
Před měsícem
REGIONOLOMOUC.CZ

Adam Růžička končí v NHL kvůli "lajně"

Bratislavský hokejista Adam Ružička, který hrál za Dynamo Pardubice, byl v roce 2017 draftován Calgary Flames. Po třech letech na farmě odehrál za Flames 114 zápasů. Jeho kariéra v NHL byla narušena incidentem s kokainem. Video sám zvěřejnil na sociální síti. Přestoupil do Spartaku Moskva.

Blog
Před měsícem
REGIONOLOMOUC.CZ

ČT natáčí na Olomoucku pohádku Tři princezny

Česká televize natáčí pohádku "Tři princezny" s Josefínou Markovou, Dorotou Slajerovou a Sárou Černochovou. Režie Tomáš Pavlíček. Příběh plný dobrodružství, kde princezny bojují se zlem, natočen na historických místech. Scénář Hana Cielová a Zdeněk Jecelín.

Blog
Před měsícem
REGIONOLOMOUC.CZ

Zahájení lázeňské sezóny ve Velkých Losinách

Zveme vás na událost "Zahájení lázeňské sezóny" ve Velkých Losinách 1. června 2024. Po slavnostním zahájení starostkou obce a průvodu do lázeňského parku, kde bude žehnán pramen Karel, proběhne pestrý kulturní program, historická přehlídka a vystoupení. Pro děti bude připraven speciální animační program.

Blog
Před měsícem
REGIONOLOMOUC.CZ

Olomoucký soud schválil reorganizaci NWT

Olomoucký vrchní soud schválil reorganizační plán energetické firmy NWT z Hulína, dříve zamítnutý brněnským krajským soudem kvůli nedostatečným údajům. Plán má zajistit pokračování provozu a postupné uhrazení pohledávek věřitelů.

Blog
Před měsícem
REGIONOLOMOUC.CZ

Opilý řidič havaroval a způsobil škody za 200 tisíc Kč

Čtyřiačtyřicetiletý muž, havaroval na silnici mezi Rejvízem a Dětřichovem po požití alkoholu. Nezvládl zatáčku, narazil do zaparkovaných vozů a poté do stromu. Utrpěl zranění a ztratil vědomí. Škody dosáhly 200 tisíc korun. Policejní vyšetřování pokračuje.

Blog
Před měsícem
REGIONOLOMOUC.CZ

Nová rozhledna v Tučíně odkazuje na římské období

Nezávislý starosta Tučína, Jiří Řezníček, informoval o stavbě nové rozhledny. Její design odkáže na římské období, kdy oblast obývali Římané. Rozhledna bude postavena z travertinu, který pochází z místních sbírek.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONOLOMOUC.CZ

Hejtman Suchánek otevírá nové cesty partnerství v USA

Hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek navštívil Cedar Rapids v USA, kde jednal o možnostech partnerství a ekonomické spolupráci. Během návštěvy také prezentoval a začal prodávat čokoládu z Velkých Losin v Národním českém a slovenském muzeu v městě.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONOLOMOUC.CZ

Cimbálové posezení s lidovými Mmelodiemi v Kostelci na Hané

Posezení u cimbálu proběhne na farské zahradě v Kostelci na Hané s lidovou muzikou Pozdní sběr z Pivína a Jiřím Galuškou. V odpolednu vystoupí členové HFS Kosíř a děti z místních souborů. Akce nabízí doprovodný program a občerstvení, vstup dobrovolný.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONOLOMOUC.CZ

Tomáš Kučera přebírá vedení Ústavu vodního hospodářství

Tomáš Kučera, dosavadní vedoucí Ústavu vodního hospodářství obcí Fakulty stavební VUT v Brně, se stane novým ředitelem VHS Olomouc. Do své role nastoupí v červnu a jeho klíčovým úkolem bude správa majetku ve vlastnictví města Olomouce, který dosud spravovala Veolia.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONOLOMOUC.CZ