Offline

Olomoucký kraj investuje 20 milionů do obnovy kulturních domů

Olomoucké hejtmanství přispěje 20 miliony korun na rekonstrukci kulturního domu v Zábřehu. Projekt iniciovaný krajským radním Janem Žůrkem má modernizovat kulturní domy a zlepšit dostupnost kultury.

Blog
Před 2 dny
REGIONOLOMOUC.CZ

Unikátní studenoválečný bunkr v Přáslavicích otevřený pro veřejnost

V Přáslavicích je během letních prázdnin otevřený bunkr z dob studené války, který návštěvníkům nabízí jedinečný pohled do historie. Prohlídku největšího zpřístupněného bunkru ve střední Evropě můžete absolvovat každý víkend a ve vybrané všední dny.

Blog
Před týdnem
REGIONOLOMOUC.CZ

Nová zahrada v hospicu na Svatém Kopečku díky Věře Zukalové

Nová zahrada v areálu hospice na Svatém Kopečku vznikla díky iniciativě Věry Zukalové ze spolku Dobré místo pro život. Poskytne pohodlný přístup pro klienty hospicu i veřejnost, mimo jiné přes samoobslužnou kavárnu.

Blog
Před týdnem
REGIONOLOMOUC.CZ

Intenzivní opravy ve Velké Bystřici: cesta u hřbitova uzavřena, nová cyklostezka bez omezení

Ve Velké Bystřici probíhají intenzivní stavební práce s dokončením do konce září, včetně rekonstrukce cesty u hřbitova, což způsobí měsíční uzávěru. Současně se buduje nová cyklostezka, která nezasahuje do provozu.

Blog
Před 2 týdny
REGIONOLOMOUC.CZ

Hrad Bouzov odhaluje nový prohlídkový okruh s apartmá arcivévody Evžena

Hrad Bouzov nabízí nový prohlídkový okruh s dosud nepřístupnými částmi. Návštěvníci uvidí umělecké předměty a věci denní potřeby Řádu německých rytířů. Hlavním tahákem je apartmá arcivévody Evžena, který dal hradu současný vzhled. Zájemci si mohou prohlédnout i nové exponáty a prostory.

Blog
Před 3 týdny
REGIONOLOMOUC.CZ

Podnikání v Česku zažívá v roce 2024 mimořádný růst

Meziroční nárůst nových společností činí 4 %. Na každých 10 zaniklých firem připadá 25 nových. Roste i počet živnostníků, za první tři měsíce roku jich přibylo 23 000. Firmám se daří, klesá počet bankrotů. Nejvíce nových firem vzniká v sektoru výroby a rozvodu elektřiny. Spotřebitelský optimismus roste.

Blog
Před 4 týdny
REGIONOLOMOUC.CZ

Tradiční tesařské řemeslo a hudba oživí Skaličku

Tradiční lidové řemeslo - hoblování, otesávání a zpracování kulatiny s tesařskými nástroji. Akce nabídne ukázky technik, komentované prohlídky Skaličky a výstavy Zranitelné stavební dědictví.

Blog
Před 4 týdny
REGIONOLOMOUC.CZ

Dramatická krádež v olomouckém klenotnictví

V centru Olomouce došlo k dramatické krádeži v klenotnictví, kde muž ukradl šperky a napadl pronásledovatele kamenem. Policie pachatele zatkla na krytém parkovišti. Zloděj má bohatý kriminální rejstřík a nyní mu hrozí až deset let vězení.

Blog
Před měsícem
REGIONOLOMOUC.CZ

Soudní proces o zavřených stavidlech: Povodeň zpustošila Brodek

Obžalovaní stojí před Okresním soudem v Přerově kvůli povodním z roku 2020, které způsobili svou nedbalostí. Čelí obvinění z obecného ohrožení s možným trestem odnětí svobody na 2-8 let nebo pokutou. Povodně zasáhly Brodek u Přerova a způsobily škodu 13,9 milionů korun.

Blog
Před měsícem
REGIONOLOMOUC.CZ

Gastro Festival v Olomouci: Světové chutě na výstavišti Flora

Food Day Festival v Olomouci nabízí širokou škálu kuchyní z celého světa, včetně italských těstovin, asijských specialit a oblíbených burgerů. Akce se koná na výstavišti Flora v sobotu 8. 6. 2024 od 10:00 do 20:00.

Blog
Před měsícem
REGIONOLOMOUC.CZ

Zájem o samosběr jahod stoupá, ceny 70-90 Kč/kg

Obliba samosběrů jahod roste, což potvrzují farmy v Prostějově, Olomouci-Slavoníně a na dalších místech. Cena se letos pohybuje mezi 70 a 90 Kč/kg, přičemž vliv na ni mají rostoucí náklady a nepříznivé počasí. Na některých farmách mráz zničil část úrody.

Blog
Před měsícem
REGIONOLOMOUC.CZ

Olomouc opraví vozovku u Náměstí Hrdinů

Město Olomouc plánuje rozsáhlou rekonstrukci vozovky u tramvajové zastávky Náměstí Hrdinů kvůli deformacím dlažby. Omezení rychlosti na 30 km/h zde již platí. Práce začnou 20. května a potrvají do poloviny srpna ve dvou fázích. Objízdné trasy budou vyznačeny.

Blog
Před měsícem
REGIONOLOMOUC.CZ

Liga vzkvétá - sponzoři navýšili příspěvky pětinásobně

Zatímco dosud bylo vypláceno 150 milionů korun ročně, nyní částka dosahuje téměř pětinásobku. Sponzoři jako O2 TV, Chance a Betano poskytli vysoké příspěvky, další možnosti se ještě řeší. Kluby očekávají významné zlepšení kvality ligy.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONOLOMOUC.CZ

Prskavec chce dvě medaile z Paříže

Jiří Prskavec sní o zisku dvou olympijských medailí ve dvou různých disciplínách na hrách v Paříži, inspirován úspěchem Jessiky Foxové. Po zlatě v kajaku na olympiádě v Tokiu se soustředí také na kánoi.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONOLOMOUC.CZ

Kastnerovy perokresby - cenné historické dokumenty Šumperska

Historička umění, Kristina Lipenská, označila perokresby Jana Evangelisty Kastnera za cenné dokumenty. Mezi lety 1840 a 1843 Kastner zachytil na 14 perokresbách ulice a obyvatele svého rodného Šumperka.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONOLOMOUC.CZ