Online Před 2 týdny

Nová pravidla pro reklamy v Mohelnici

Rušivé a nevhodné reklamy mají zmizet z městských center. Starosta Mohelnice Pavel Kuba uvedl, že bylo nutné stanovit jednoduchá pravidla pro označování prodejen v městské památkové zóně. Města Mohelnice a Olomouc zvažují finanční podporu výměny reklam až do částky 15 tisíc korun.

Blog
Dnes
REGIONOLOMOUC.CZ

Firmy zaplatily miliony za porušení zákona: Soud zrušil pokuty, půjdou znovu na průzkum

Olomoucký soud zrušil pokuty za údajný IT kartel ve výši 79 miliónů Kč uvalené na společnosti Autocont, Tesco SW, ICZ, Merit Group, Asseco Central Europe, FPO a A-Scan Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže. Soud označil některé důkazy za nepřípustné.

Blog
Dnes
REGIONOLOMOUC.CZ

Nová pravidla pro reklamy v Mohelnici: Lepší vzhled a podpora pro podnikatele

Rušivé a nevhodné reklamy mají zmizet z městských center. Starosta Mohelnice Pavel Kuba uvedl, že bylo nutné stanovit jednoduchá pravidla pro označování prodejen v městské památkové zóně. Města Mohelnice a Olomouc zvažují finanční podporu výměny reklam až do částky 15 tisíc korun. Cílem je zbavit městskou památkovou zónu neregulovaného reklamního smogu.

Blog
Včera
REGIONOLOMOUC.CZ

Okouzlující renesanční poklady Olomouce - opravit, nebo prodat?

Města Olomouc a Prostějov zvažují prodej nebo opravu historických paláců v centru města. V Olomouci se jedná o Edelmannův a Hauenschildův palác, zatímco Prostějov prodává dům na Šižkově náměstí. Úředníci hledají vhodné způsoby, jak zachovat a využívat tyto objekty, ať už pro neziskové organizace či komerční pronájmy.

Blog
Před 3 dny
REGIONOLOMOUC.CZ

NHL v Praze: České hvězdy válčí v říjnovém souboji!

V říjnu se do Prahy vrátí zápasy NHL mezi kluby New Jersey Devils a Buffalo Sabres, lákající české fanoušky díky současným českým hráčům a historickým vazbám na české legendy. Zápasy v Praze představují ekonomickou příležitost pro metropoli, organizátory zápasů a fanoušky.

Blog
Před 3 dny
REGIONOLOMOUC.CZ

Přírodní barviva - zpět k zelenějšímu a bezpečnějšímu textilu

Přírodní textilní barviva zažívají návrat, jelikož negativní dopady syntetických barviv na zdraví a životní prostředí jsou více zřejmé. Přírodní barviva jsou bezpečnější, šetrnější k planetě a nám lépe vyhovují. Chemické zpracování textilu je jedním z hlavních znečišťovatelů vodních zdrojů a syntetická barviva mohou způsobovat alergické reakce. Historicky byla používána barviva z přírodních zdrojů. Přírodní barviva jsou biologicky rozložitelná, netoxická a antialergická a přinášejí estetiku nesr

Blog
Před 4 dny
REGIONOLOMOUC.CZ

Feyenoord s Lingrem remizoval v Evropské lize

Feyenoord remizoval v Evropské lize 1:1 s AS Řím, s brankou od Lukaka, který má 21 gólů v posledních 18 utkáních. AC Milán porazil Rennes 3:0 s Loftus-Cheekovým 2 góly. Sporting Lisabon vítězí 3:1 nad Young Boys Bern, Benfica Lisabon zvítězila 2:1 nad Toulouse. Ve hře je knockout round play-off first legs.

Blog
Před 4 dny
REGIONOLOMOUC.CZ

Zadina rozhořčuje hokejový večer: Góly, nahrávky a šťastná čtvrtá lajna

Český útočník Filip Zadina zazářil ve středečním utkání NHL mezi San Jose Sharks a Calgary Flames. Vstřelil dva góly a přidal dvě asistence, což pomohlo Sharks porazit Calgary 6:3 a posunout se na osmé místo v Západní konferenci. Výborný výkon předvedl také český gólman David Rittich, který pomohl Los Angeles Kings k výhře nad New Jersey Devils.

Blog
Před 4 dny
REGIONOLOMOUC.CZ

Biatlon 2024: Čeští závodníci bez medailí, Norsko a Francie ovládly šampionát

Mistrovství světa v biatlonu 2024 proběhlo v Novém Městě na Moravě. Čeští reprezentanti bojovali statečně, nejlepší výsledky zaznamenali štafety na 7. místech. Mezi muži dominovali Norové v čele s Johannesem T. Bo, mezi ženami francouzské závodnice s nejúspěšnější Julií Simonovou. Areál Vysočina Areny prošel rekonstrukcí a úspěšný turnaj ukázal možnosti dalšího rozvoje biatlonu v ČR.

Blog
Před 4 dny
REGIONOLOMOUC.CZ

Davis Cup: Kompletní Prostějovský Tým Přivítá Tenisovou Hvězdu

Tenisový klub TK Agrofert Prostějov získal českého tenisového hráče Tomáše Macháče a tím posílil tým mladých talentů. Prostějov tak má kompletní tým z Davis Cupu, což podpoří klíčové aspekty týmového tréninku. Macháč se připojil k StarTeamu, který úzce spolupracuje s prostějovským klubem.

Blog
Před 6 dny
REGIONOLOMOUC.CZ

Vandal zničil hasičské auto: Hrozí mu rok vězení, fotopast ho prozradila

Vandal posprejoval hasičské auto obecního sboru, kterému členové obětují svůj volný čas. Starosta sboru, Pavel Dostál, zdůraznil na sociálních sítích jejich obětavou práci. Vandala zaznamenaly kamery a hasiči ho vyzvali, aby se dobrovolně přihlásil.

Blog
Před 6 dny
REGIONOLOMOUC.CZ

Německé hospodářské problémy negativně ovlivňují ekonomiky střední a východní Evropy

Hospodářské problémy Německa negativně ovlivňují ekonomiku střední a východní Evropy, kde dochází ke zpomalení ekonomického růstu. Česká ekonomika vzrostla loni ve čtvrtém čtvrtletí o 0,2% po poklesu o 0,6%. Spotřebitelská poptávka bude pravděpodobně klíčem k hospodářskému růstu v regionu.

Blog
Před 6 dny
REGIONOLOMOUC.CZ

Hmyzí svět ožívá: fascinující setkání s kudlankami, šváby a strašilkami pro děti!

Přijďte na zábavný den pro celou rodinu do říše hmyzu! Čeká vás divadelní představení, hmyzí dílnička s fotokoutkem, interakce s kudlankami, šváby a strašilkami, ochutnávka hmyzích dobrot a ekologické projekty. Akce je zdarma, poslední vstup v 15h. Těšíme se na vás!

Blog
Před 6 dny
REGIONOLOMOUC.CZ

Slavný slávistický obránce Miroslav Pauřík zemřel ve věku 73 let

Bývalý fotbalový reprezentant a dlouholetý obránce Slavie Praha, Miroslav Pauřík, zemřel ve věku 73 let. Za svou kariéru sehrál v dresu Slavie 421 utkání, z toho 179 ligových. V reprezentaci si připsal tři přátelská utkání a účast na kvalifikaci MS ve Skotsku. Po ukončení hráčské kariéry působil jako trenér.

Blog
Před týdnem
REGIONOLOMOUC.CZ

Tlak na korunu: Hluboká defenziva a riziko dalšího oslabení po zasedání ČNB

Holubičí ČNB a vyšší sazby v zahraničí zvyšují tlak na korunu. Tuzemská měna se oslabila až k hranici 25,40 EUR/CZK. Proti koruně působí jak domácí faktory, tak především dění na hlavních zahraničních trzích. ČNB snížila sazby a vývoj na hlavních trzích nehraje koruně do karet. Koruna zůstane pod tlakem, ale pozvolný návrat k trendovému posilování se očekává ve druhé části roku a v roce 2025.

Blog
Před týdnem
REGIONOLOMOUC.CZ