Offline

Mrazy urychlily letošní sklizeň medu v Olomouci

Letošní sezona přináší olomouckým včelařům neobvyklé výzvy, kdy vytáčení medu začalo o tři týdny dříve kvůli mrazům v dubnu. První sklizeň je menší, což způsobily mrazy a poškozené ovocné stromy. Předseda Českého svazu včelařů Olomouc, Jan Seichter, tvrdí, že kvalita sezony se ukáže po druhé sklizni.

Blog
Včera
REGIONOLOMOUC.CZ

Zubři v Česku - Olomouc slaví 17 mláďat od roku 2013

V Česku se zubři chovají nejen v zoologických zahradách, ale i soukromých chovech. Od roku 2013 se chov v Olomouci rozrostl o sedmnáct mláďat. Evropští zubři, kdysi na pokraji vyhynutí, byli díky mezinárodnímu úsilí zachráněni a opět vypuštěni do přírody. V ČR žijí také v Milovicích.

Blog
Před 5 dny
REGIONOLOMOUC.CZ

Přerovští policisté nacvičovali zásah proti útočníkům v Městském domě

Policisté v Přerově nacvičovali zásah proti fiktivním útočníkům v Městském domě. Po vstupu do budovy zjistili, že jde o nácvik, nacházeli útočníky, evakuovali studenty a ošetřovali zraněné. Celá akce byla přísně tajná. Během cvičení bylo uzavřeno okolí budovy, což trvalo několik hodin.

Blog
Před týdnem
REGIONOLOMOUC.CZ

ČNB odhalila zlatou minci s motivem Olomouce

Česká národní banka (ČNB) představila novou zlatou pamětní minci s motivem Olomouce, jejímž autorem je akademický sochař Zbyněk Fojtů. Mince je součástí cyklu "Městské památkové rezervace" a zobrazují významné architektonické památky města. Vyrobilo ji patnáct tisíc kusů ze zlata o ryzosti 999,9.

Blog
Před týdnem
REGIONOLOMOUC.CZ

Olomoucko ochromeno silničními opravami a uzavírkami

Na Olomoucku probíhají rozsáhlé silniční opravy a uzavírky, které zasahují do provozu v Olomouci, Přerově a Hranicích. Na dálnici D35 jsou omezení kvůli pracím směrem na Litovel a Loštice. V Mohelnici, Prostějově a dalších městech se řeší výměna asfaltu. Práce se plánují do poloviny června.

Blog
Před týdnem
REGIONOLOMOUC.CZ

Olomouc koupila Namiro za 398 milionů

Město Olomouc koupilo za 398 milionů korun budovu Namiro, aby vyřešilo nedostatek kancelářských prostor a ušetřilo na nájmu. Nákup byl zčásti financován úvěrem. Radnice plánuje investovat dalších 70 milionů do nutných úprav.

Blog
Před 2 týdny
REGIONOLOMOUC.CZ

Nájmy v Olomouci letí vzhůru, dosáhly 15 tisíc

Nájemné za standardní byt 2+kk v Olomouci vzrostlo meziročně o 15 % a pohybuje se mezi 13 až 15 tisíci korun kvůli nedostatečné výstavbě nájemních bytů. V Jeseníku se nájem zvýšil na 8 tisíc, zatímco v Prostějově zůstalo stabilní kolem 11 až 12 tisíc.

Blog
Před 3 týdny
REGIONOLOMOUC.CZ

Mrazy zničily úrodu, pálenky v ohrožení

Mrazy zničily ovocné sady v regionu a ohrožují sezónu pálenek. Někteří pěstitelé hlásí ztrátu poloviny úrody, což může způsobit nedostatek surovin. Představitelé pálenic očekávají další špatnou sezónu po loňských nepřízních. Některá místa však hlásí menší škody a optimistické vyhlídky.

Blog
Před 3 týdny
REGIONOLOMOUC.CZ

Zahájení stavby sedmikilometrového úseku D35

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zahájilo stavbu sedmikilometrového úseku dálnice D35 mezi Ostrovem a Vysokým Mýtem, včetně tunelu Homole. Stavba by měla být dokončena do roku 2026. Nový úsek navazuje na předchozí úsek D35 Časy–Ostrov a obsahuje šest mostů a čtyři ptačí zábrany.

Blog
Před 4 týdny
REGIONOLOMOUC.CZ

Po stopách šlechty: Liechtensteinové na Losinách

14. ročník Národního památkového ústavu Po stopách šlechtických rodů představí návštěvníkům trasu Liechtensteinové na Losinách s apartmány Alžběty Amálie Habsburské a Aloise z Liechtensteina, společenské prostory empírového křídla a kuchyni s přípravnou jídel.

Blog
Před měsícem
REGIONOLOMOUC.CZ

Důchodce přivezl odevzdat funkční granáty v autobuse

Důchodce přinesl do prostějovské policejní stanice igelitovou tašku se 22 cvičnými granáty, jedním ručním granátem a třecím zapalovačem, které našel během úklidu v domě, kde ležely 57 let. Muž cestoval s granáty v autobuse deka kilometrů z Němčic nad Hanou. Policie případ vyšetřuje jako nedovolené ozbrojování.

Blog
Před měsícem
REGIONOLOMOUC.CZ

Nájemné bydlení zdražuje

Nájemné byty v Praze a dalších krajských městech se v poslední době zdražily. Byty 2+kk nyní stojí v Praze 19 000 Kč, zatímco 1+kk jsou za 14 000 Kč. Růst cen nájmů je důsledkem různých faktorů na trhu nemovitostí a ekonomiky. Poptávka po nájemním bydlení zůstává vysoká, což zvyšuje ceny.

Blog
Před měsícem
REGIONOLOMOUC.CZ

Modernizace tramvajové trati do Pavloviček

Dopravní podnik plánuje modernizaci tramvajové trati do Pavloviček v Olomouci, celkové náklady by činily 200 milionů Kč. V první řadě chtějí zajistit bezbariérové zastávky. Studie s podrobnějšími informacemi a možným pokrytím nákladů prostřednictvím dotací by měla být hotova na podzim.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONOLOMOUC.CZ

Fotopasti odhalují znečišťovatele u zahrádkářské kolonie

Vedoucí oddělení odpadu technických služeb Přerov je znepokojen množstvím odpadu, který se hromadí kolem popelnic v zahrádkářské kolonii. Problém monitorují pomocí fotopastí, aby odhalili osoby, které odpad neukládají do kontejnerů.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONOLOMOUC.CZ

Česko udělalo poslední krok do Ligy mistrů

Český fotbal zaznamenal úspěch, když se dostal na 10. příčku žebříčku UEFA, což znamená přímý postup mistra do základní skupiny Ligy Mistrů v roce 2025/2026. Tento úspěch především dlužíme Viktorii Plzeň, která remizovala s Fiorentinou ve čtvrtek.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONOLOMOUC.CZ