Online Před měsícem

Veřejnou dopravu v Olomouckém kraji doplní autobusy na zavolání

Olomoucký kraj zvažuje zavedení "poptávkové dopravy" pomocí mikrobusů a osobních vozidel místo prázdných autobusů. Cestující by si dopravu objednali prostřednictvím aplikace nejméně jeden až dva dny předem.

Blog
Včera
REGIONOLOMOUC.CZ

Zrekonstruovaná silnice v obci Ludmírov uleví dopravě

Nově zrekonstruovaná silnice v obci Ludmírov v regionu Prostějov přináší úlevu místním i celému regionu. Oprava byla součástí většího projektu obnovy úseku mezi Ludmírovem a Kladkami, který trval tři roky a stál přes 120 milionů korun.

Blog
Před 2 dny
REGIONOLOMOUC.CZ

Soutěž, která ocení všechny společensky odpovědné

Soutěž oceňující společenskou odpovědnost firem a organizací v Olomouckém kraji právě začala. Místní subjekty mohou do 29. června přihlásit své projekty, vítězové budou vyhlášeni 10. září. Součástí akce jsou i bezplatné informační online semináře o CSR.

Blog
Před 5 dny
REGIONOLOMOUC.CZ

Tvarůžkový festival v Olomouci

Tvarůžkový festival v Olomouci 13.-14. dubna přilákal rekordních 23 tisíc návštěvníků. Kromě 70 stánků s lahůdkami a 35 řemeslných výrobců nabídl také kulinářský souboj špičkových kuchařů.

Blog
Před 6 dny
REGIONOLOMOUC.CZ

Poutavá túra po tajemstvích Jeseníků

Výlet začíná v Ramzové a pokračuje zelenou turistickou značkou k Vražednému potoku s historií z třicetileté války. Cesta vede přes údolí, pod skalami, přes dřevěnou lávku. Navštívit lze Obří skály se zajímavou pověstí.

Blog
Před týdnem
REGIONOLOMOUC.CZ

Dukovany obnovují výrobu na třetím bloku

Dokončení údržby a obnovení provozu 3. výrobního bloku Jaderné elektrárny Dukovany je významnou událostí pro ČEZ a český energetický průmysl. Zajišťuje stabilní dodávku energie a představuje dlouhodobý úspěch díky pečlivému plánování a bezpečnostním standardům.

Blog
Před týdnem
REGIONOLOMOUC.CZ

Hledání tajemných kešek v Olomouci

Zapojte se do hry s ukrytými keškami v Olomouci, kterou připravil studentský spolek. Stačí nalézt QR kód s hádankou, který vás dovede k dalšímu pokladu. Iniciativa trvá do 30. dubna a poskytuje zábavu pro všechny.

Blog
Před týdnem
REGIONOLOMOUC.CZ

Výstava vzácných bibli a grafických děl

Výstava starých tisků a biblí zahajuje návštěvnickou sezónu v Arcibiskupském paláci. Expozice představuje sbírku Jana Mrvy rozdělenou do tří kategorií a zahrnuje díla od 16. do 20. století v různých jazycích. Výstava bude přístupná o víkendech v dubnu, poté denně kromě pondělí.

Blog
Před 2 týdny
REGIONOLOMOUC.CZ

Zásoby plynu v Česku: 58,17% naplněnosti, 87 dní spotřeby!

Stav zásob plynu v Česku je nyní 58% a o 8% vyšší než v minulém roce, což zajišťuje stabilitu a jistotu domácnostem a firmám. Naplněnost zásobníků pokryje 87 dní průměrné roční spotřeby. Rozvoj plynového trhu je důležitý pro čistší zdroje energie a snížení emisí.

Blog
Před 2 týdny
REGIONOLOMOUC.CZ

Saharský písek ustupuje

Meteorologové hlásí konec smogové situace, způsobené Saharským pískem. Postupně se zlepšuje vzduch v České republice, i v Moravskoslezském kraji. Lidé s dýchacími a srdečními potížemi by měli být opatrní.

Blog
Před 3 týdny
REGIONOLOMOUC.CZ

Čeští vinaři si domů odvezli 41 medailí

Čeští vinaři získali na soutěži Vinalies International v Paříži 8 Grand Gold medailí a 33 zlatých ocenění. Největší úspěch zaznamenalo vinařství Hanzel z Dobšic, které získalo dvě velké zlaté medaile.

Blog
Před 3 týdny
REGIONOLOMOUC.CZ

Přímý noční vlak spojil Prahu s Bruselem

Nový přímý noční vlakový spoj propojuje Prahu a Brusel třikrát týdně. Vlak staví na klíčových stanicích, jako jsou Antverpy, Rotterdam, Amsterdam, Berlín a Drážďany. European Sleeper nabízí sedačky, lehátka a lůžkové vozy, ceny jízdenek začínají od 49 eur.

Blog
Před 3 týdny
REGIONOLOMOUC.CZ

Rekonstrukce historické kurie v Olomouci

Arcibiskupská kurie v Olomouci se po letech neinvestování dočká rekonstrukce. Po dokončení rekonstrukce v květnu 2025 by měla být úspora energie alespoň o 15% a snížení emisí o 12,5 tuny CO2 ročně. O

Blog
Před 3 týdny
REGIONOLOMOUC.CZ

Finanční správa promine pokuty živnostníkům nad 70 let

Finanční správa nebude ukládat sankce živnostníkům starším 70 let, kteří nedodrželi nové požadavky na elektronické podání daňových přiznání. Toto rozhodnutí ovlivní několik tisíc živnostníků v České republice, pokuta za nesplnění této povinnosti je 1000 Kč.

Blog
Před 3 týdny
REGIONOLOMOUC.CZ

Stávka personálu Austrian Airlines zrušila 400 letů

Stávka personálu Austrian Airlines (AUA) zasáhne Vídeň a další rakouská letiště v nejbližších dvou dnech. Očekává se zrušení asi 400 letů, což ovlivní zhruba 50 000 pasažérů. I lety mezi Českou republikou a Rakouskem byly zrušeny.

Blog
Před 3 týdny
REGIONOLOMOUC.CZ