Online Před 2 měsíci

V Zábřehu byla otevřena nová stanice záchranné služby

Olomoucký kraj investoval více než 40 milionů korun. Ze stavby, která začala v loňském roce, poskytuje moderní zázemí pro personál i techniku. Objekt je energeticky úsporný a část nákladů pokryla dotace z EU. Další stanice plánují ve Šternberku, Jeseníku a Javorníku.

Blog
Před 3 dny
REGIONOLOMOUC.CZ

Místo jízdního řádu autobusy na objednávku

Poptávková veřejná doprava s využitím mikrobusů a virtuálních zastávek je zkoumána v Olomouckém kraji. Studie, která má zjistit, jak by se tento koncept uplatnil v regionu, by měla být dokončena v červnu.

Blog
Před 4 dny
REGIONOLOMOUC.CZ

Josef Nuzík se ujal arcibiskupského úřadu

Inaugurace proběhla za přítomnosti asi 2000 věřících v katedrále, dalších 1500 sledovalo obřad na obrazovkách. Celkem 24 biskupů z ČR i ze zahraničí a stovka rodinných příslušníků přijelo na slavnostní událost.

Blog
Před 6 dny
REGIONOLOMOUC.CZ

Přihlášky odhalují zájem o gymnázia a populární obory

Poprvé v historii mohli žáci upřednostnit střední školy, na které chtějí nastoupit po prázdninách. Celkem je v regionu otevřeno 7 710 míst, o které se uchází 6 117 deváťáků. Nejžádanější jsou gymnázia, zvláště s rozšířenou výukou jazyků nebo sportovní přípravou.

Blog
Před týdnem
REGIONOLOMOUC.CZ

Překopnout plynovod se může značně prodražit

Společnost GasNet hlásí 444 případů vnějšího narušení plynárenských zařízení v roce 2020, většinou kvůli neodborným zemním a výkopovým pracím. Poničené plynovody představují zdravotní riziko a finanční zátěž v milionech korun.

Blog
Před týdnem
REGIONOLOMOUC.CZ

Legenda sumó Akebono zemřel

Bývalý jokozuna Akebono Taró zemřel na selhání srdce v Tokiu. Akebono, první cizinec v historii, kdo získal titul jokozuna, se proslavil ceremoniálem na ZOH v Naganu. Kariéru v sumo ukončil kvůli problémům s koleny.

Blog
Před týdnem
REGIONOLOMOUC.CZ

Mrazy ohrožují kvetoucí stromy v kraji

Ovocnářství v ČR čelí výjimečně teplému období ovlivňujícímu kvetení stromů. Odborníci varují před posunutím časového rámce kvetení o zhruba 14 dní. Hrozba mrazu však znepokojuje ovocnáře, kteří sledují vývoj teplot. Sklizeň by se mohla posunout do srpna kvůli předčasnému kvetení.

Blog
Před týdnem
REGIONOLOMOUC.CZ

Zadlužení ČR klesá na 44% HDP

Dluh České republiky poklesl na 44% HDP, nejnižší úroveň od 2. čtvrtletí 2022. Tento pokles je důkazem stabilizace zadlužení ekonomiky po pandemii covid-19 a válce na Ukrajině. ČR má navíc nejlepší souhrnný rating ze zemí bývalého východního bloku.

Blog
Před 2 týdny
REGIONOLOMOUC.CZ

Obezita u žen zdvojnásobila, muži je dvojnásobně překonali

Obezita u žen se od roku 1990 zdvojnásobila, u mužů ztrojnásobila a u mladých čtyřikrát. Navrátil nabízí prevenci a zdravý životní styl, aby se zvýšila délka života v dobrém zdraví.

Blog
Před 2 týdny
REGIONOLOMOUC.CZ

Setkání za vzkříšení centra Prostějova

Město Prostějov se v dubnu setká s místními obchodníky a podnikateli, aby probírali problematiku vylidňování centra města. Setkání vyvolal primátor František Jura s cílem najít společná řešení jako snížení nájmu, zkrácení parkování či marketingovou podporu.

Blog
Před 3 týdny
REGIONOLOMOUC.CZ

Jarní probuzení na zámku Čechy

Zámek Čechy pod Kosířem a Arboretum Bílá Lhota nabízejí velikonoční veselí a aktivit pro celou rodinu. Od divadelních prohlídek po hledání v parku či tvůrčí dílničky, oslavte probouzející se přírodu a podpořte místní řemeslníky.

Blog
Před 3 týdny
REGIONOLOMOUC.CZ

Rekordní deště přinesly naději na rok bez sucha

Olomoucký kraj zažil nejvlhčí zimu od roku 1961, což vedlo k doplnění zásob vody. Půda je nasycená vodou nejen v povrchových vrstvách, ale i v hloubce. Jak dlouho vydrží tato situace, je nejisté a bude záviset na letošním létě.

Blog
Před 3 týdny
REGIONOLOMOUC.CZ

Druhá šance pro zraněná zvířata

Olomoucký kraj poskytne čtyřem záchranným stanicím pro zraněná a opuštěná zvířata celkem 300 tisíc korun. Stanice tak budou moci pokračovat v péči o zvířata bez omezení. Udržení provozu stanic je finančně i časově náročné, ale díky krajské podpoře bude zajištěno dobré zázemí pro zvířata.

Blog
Před 4 týdny
REGIONOLOMOUC.CZ

Olomoucký kraj podporuje včelaře

Olomoucký kraj rozdělí půl milionu korun mezi včelaře za účelem podpory chovatelů a obnovy úlů. Opylování včelami má klíčový vliv na plodnost ovocných stromů a produkci potravin

Blog
Před 4 týdny
REGIONOLOMOUC.CZ

Potyčka mezi řidiči v Mikulovicích

V článku se řeší kuriózní incident ve vesnici, kde řidič kamionu ignoroval dopravní pravidla, což vyústilo v potyčku. Škody byly vyčísleny na 50 tisíc korun. Incident zdůrazňuje důležitost dodržování dopravních pravidel a zodpovědného chování na silnicích.

Blog
Před 4 týdny
REGIONOLOMOUC.CZ