ZPRÁVY AKTUALITY Olomouc

Olomoucký kraj investuje 20 milionů do obnovy kulturních domů

Olomoucké hejtmanství přispěje 20 miliony korun na rekonstrukci kulturního domu v Zábřehu. Projekt iniciovaný krajským radním Janem Žůrkem má modernizovat kulturní domy a zlepšit dostupnost kultury.

0

Před 2 dny Jiří Padevěd

Koupání v kašnách: Pokuty až 10 tisíc korun

Atraktivní památky mohou návštěvníci poškodit, například koupáním v kašnách, kde hrozí pokuty až 10 tisíc korun. Voda v kašnách není vhodná ke koupání a může být zdravotně závadná.

0

Před 3 dny Adam Wágner

Moravičany: Modernizace úpravny vody zvýšila kapacitu na 1200 m3

Modernizace úpravny vody v Moravičanech přinesla zvýšenou spolehlivost a kapacitu. Nová technologie zjednodušila provoz a zvýšila kapacitu nádrží na 1200 m3. Moravičanské jezero je kvalitním zdrojem pitné vody. Investice dosáhly 60 milionů korun.

0

Před 4 dny Michaela Prokopová

Kaolinová těžba: Starosta odmítá, občané nesouhlasí

Starosta Staré Červené Vody Miroslav Frencl oznámil, že aktuálně neprobíhají jednání o těžbě kaolinu. Obec se obává dopadů těžby na místní oblast a nízkých kompenzací. Referendum ve Vidnavě také ukázalo nesouhlas občanů.

0

Před 5 dny Jiřina Suchorová

Konec dvouleté rekonstrukce Záhorské ulice v Týnu nad Bečvou

Rekonstrukce Záhorské ulice v Týnu nad Bečvou, trvající dva roky kvůli komplikacím se stavbou kanalizace a vodovodu, se konečně blíží ke konci. Silnice byla dosud plná výtluků a nerovná, což místním působilo jen nepříjemnosti.

0

Před 6 dny Jiřina Suchorová

Výstava modelů vojenské techniky ve Vlastivědném muzeu v Olomouci

Vlastivědné muzeum v Olomouci otevírá fascinující výstavu modelů vojenské techniky, která připomíná 80. výročí vylodění spojeneckých vojsk v Normandii během druhé světové války. Výstava bude k vidění od 14. června do 1. září 2024.

0

Před týdnem Jiřina Suchorová

Tajemný Antonínův pramen - léčivá voda a tragická legenda

Projekt Jesenické prameny, zahrnující Antonínův pramen, je zahalen tajemstvím. Informace o jeho vzniku a iniciátorovi stavby jsou nejasné. Pramen byl obnoven v roce 1899 na popud pana Ritsche z Frývaldova.

0

Před týdnem Rebeka Schmidt

Unikátní studenoválečný bunkr v Přáslavicích otevřený pro veřejnost

V Přáslavicích je během letních prázdnin otevřený bunkr z dob studené války, který návštěvníkům nabízí jedinečný pohled do historie. Prohlídku největšího zpřístupněného bunkru ve střední Evropě můžete absolvovat každý víkend a ve vybrané všední dny.

0

Před týdnem Jiří Padevěd

Rekreanti míří na Hanou: Kde je voda čistá a kde hrozí sinice

Letní vedra přilákala rekreanty na Hanou k přírodním vodním nádržím, jako je Plumlovská přehrada či jezero Poděbrady. Kvalita vody je někde problematická kvůli sinicím, jinde naopak výborná. Populární jsou i pískovny jako Náklo nebo biotopy v Otaslavicích.

0

Před týdnem Ester Vohradská

Olomoučtí žáci vysbírali 2 437 starých mobilů

Žáci v Olomouckém kraji vysbírali téměř 2 500 starých mobilů v rámci akce "Odlož mobil ve škole". Přesně 2 437 telefonů odnesli do škol během května. Akci organizovalo hejtmanství s ASEKOLem. Odměny činily 75 tisíc korun a tři hodnotné věcné ceny pro studenty.

0

Před týdnem Michaela Prokopová

Nové cyklotrasy a Jeseníky lákají turisty

Olomoucký kraj připravil na léto spoustu novinek pro turisty, včetně nových cyklotras, gastrozóny na Výstavišti Flora a projektu Jeseníky on-line se sčítači návštěvníků. Podporuje také cestovní ruch investicemi a programy pro seniory a kinematografii. Letní sezóna slibuje mnoho dobrodružství.

0

Před týdnem Lenka Hubingerová

Letní kino v Přerově: Deky vpředu, židličky vzadu

Letní filmové večery osvěží kulturní život v Přerově. Projekce se budou konat v parku Michalov, u Laguny a v Předmostí, a každý divák si přinese vlastní sezení. Ti s dekami budou vpředu, s židličkami vzadu.

0

Před týdnem Miroslav Pucholt

Nová zahrada v hospicu na Svatém Kopečku díky Věře Zukalové

Nová zahrada v areálu hospice na Svatém Kopečku vznikla díky iniciativě Věry Zukalové ze spolku Dobré místo pro život. Poskytne pohodlný přístup pro klienty hospicu i veřejnost, mimo jiné přes samoobslužnou kavárnu.

0

Před týdnem Jiří Padevěd

Olomoucký kraj snížil dluh, investice rostou

Olomoucký kraj díky dobrému hospodaření snížil dluh a zvýšil přebytek, což umožní nové investice. Peníze poputují například na opravu bazénu v České Vsi a rekonstrukci kulturáků. Hejtman Suchánek oznámil, že dluh snížili za čtyři roky ze 3,26 na 1,77 miliardy a investice vzrostly o 42 %.

0

Před týdnem Lenka Hubingerová
Řemesko je OK