Libušín získal Cenu hejtmana Zlínského kraje a Cenu Grand Prix arch. Pavla Nováka

V Kongresovém a kulturním centru v Otrokovicích převzal v úterý 21. září 2021 generální ředitel Národního muzea v přírodě Jindřich Ondruš z rukou Radima Holiše Cenu hejtmana Zlínského kraje XIX. ročníku soutěže Stavba roku 2020 Zlínského kraje.

banner

Současně byl Libušín porotou oceněn Cenou Grand Prix arch. Pavla Nováka za mimořádný stavební počin – vědeckou rekonstrukci Národní kulturní památky. Tato prestižní cena bývá udělena jen při zvláštních příležitostech. 

„Je pro nás velkou ctí, že Cenu hejtmana Zlínského kraje a nejvyšší cenu v soutěži Stavba roku 2020 Zlínského kraje, Grand Prix architekta Pavla Nováka získává Libušín. Je to stavba, která má pro náš kraj magické kouzlo. Bez Libušína si Pustevny nikdo z nás nedokáže představit. O to těžší pro nás všechny bylo vidět zkázu, kterou požár v roce 2014 přinesl.  Od začátku jsme si uvědomovali, že naším posláním je Libušín zachránit a obnovit jej v celé své původní kráse, tak aby znovu sloužil návštěvníkům Pusteven. Děkujeme týmu, který bděl nad přípravou a realizací, a byl složený z pracovníků Valašského muzea v přírodě, Krajského úřadu Zlínského kraje, Národního památkového ústavu ÚOP Kroměříž, Hasičského záchranného sboru a Stavebního úřadu Města Rožnov p. R.  Dále děkujeme architektům, projektantům, technikům a všem 222 řemeslníkům z kraje a blízkého okolí, díky kterým vstal Libušín z popela. V neposlední řadě poděkování patří také tisícům jednotlivců, kteří se zapojili do veřejné sbírky. 
Vědecká rekonstrukce Libušína představovala jednu z nejnáročnějších obnov Národní kulturní památky. Jejím pilířem byla podpora zřizovatele Ministerstva kultury ČR a vynikající spolupráce s mnoha institucemi a jednotlivci. Výrazně pomohl i Zlínský kraj, který kromě výborné spolupráce přispěl částkou 5 milionů Kč. Všichni si zaslouží obrovské poděkování.
Věřím, že díky zájmu veřejnosti a médií, kterému se celá obnova těšila, se Libušín zapsal hluboko do povědomí mnoha lidí a tím upoutal pozornost na náš region. Jsem rád, že Libušín opět vévodí Pustevnám a je chloubou nejen Zlínského kraje, ale celé České republiky,“ shrnul Jindřich Ondruš, generální ředitel Národního muzea v přírodě.

Soutěž Stavba roku 2020 Zlínského kraje pořádá Krajská stavební společnost při Svazu podnikatelů ve stavebnictví a Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě pod záštitou hejtmana Zlínského kraje Radima Holiše. 

NetConcert George Duke Band

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
út 28.09.2021 09:40
0 +
 
Radek Pastrňák & ČNSO

Hlavní zprávy

 

NetConcert George Duke Band
uniweb weby