Czech Challenge Tour přináší cyklistická dobrodružství po celé ČR

0

Czech Challenge Tour, cyklistické závody, amatérští nadšenci, malebné části ČR, náročné trasy, blog, blogall


Přehledy nadcházejících cyklistických závodů Czech Challenge Tour pro amatérské nadšence cyklistiky. S délkami tratí do 80 km se akce konají v různých malebných částech ČR, přičemž každý závod nabízí jedinečné scenérie a náročné trasy. Etapy startují po 11. hodině a účastníky mohou podpořit rodiny a přátelé.

Délky tratí jsou adekvátní a nepřesahují 80 km za etapu. Všechny závody se konají v malebných koutech naší republiky. Našim cílem je přilákat na startovní čáru ty zapálené sportovce, které cyklistika opravdu baví, ale zatím se netroufli poměřit s profesionálními závodníky.

Jednotlivé etapy startují vždy až po 11. hodině a převážně v neděli. Díky tomu nemusí startující přijíždět den předem, ale mohou až v den závodu. Také je může podpořit cela´ rodina, jejich přátelé nebo kolegové z firemních týmů.

Jednotlivé závody Czech Challenge Tour

Jesenická pravda - 9. červen 2024

Časovka Jesenická pravda na 12 km je určená jednotlivcům. Start je v Kociánově a pojede se mezi úžasnými místy Jeseníků a v okolí obce Loučná nad Desnou.

V loňském roce jsme zde spolupořádali časovku Závodu Grand Prix Orlen. Během závodu zde panovala skvělá atmosféra. Na straně závodníků, jejich týmů ale i diváků panovalo nadšení jak ze samotných tratí, tak hlavně z vlastní skvělé organizace samotného závodu.

Vsetín – Kohůtka 30. červen 2024

V tomto závodě na 65 km se přesuneme až do Beskyd, tedy do krásných valašských hor. Startujeme na náměstí ve Vsetíně a etapa se dále pojede krásnou krajinou Valašska, přes Rožnov pod Radhoštěm a také okolo dominanty Beskyd, vrcholu Soláň.

Etapa v celém průběhu nenabízí ani kilometr roviny. Cíle se závodníci dočkají až po brutálním stoupání do lyžařského střediska Kohůtka, které se nachází na samotné hranici Česka a Slovenska.

Okolo Hané 21. červenec 2024

Čtvrtý závod na 72 km přivítá pohostinná Hanácká rovina. Start a cíl se odehraje na ikonické Dukelské ulici královského města Uničov, kde má silniční cyklistika dlouholetou tradici a zdejší odchovanci získali v minulosti mnoho světových a evropských medailí či ocenění.

V Uničově a okolí se už více jak 50 let odehrávají cyklistické bitvy, dříve známé pod názvem Velká cena Uničovských strojíren. V červenci zde však odstartujeme pod názvem Czech Challenge Tour.

Jeseník 25. srpna 2024

Závod nabízí 70 km nádherné krajiny Jeseníků. Dříve jsme zde dlouhá léta organizovali etapy Závodu míru. Jesenický závod se pojede jako Memoriál Petra Procházky, spoluzakladatele Závodu míru kategorie U23, který nás nedávno po krátké nemoci opustil.

Start a cíl se odehraje na malebném Masarykově náměstí v centru města Jeseník.

Okolo Valtic - Velké finále 22. září 2024

Na všechny čeká 70 km dlouhá, královská etapa na Rakousko moravském pomezí, která nabídne nejenom pohledy na nádherné dědictví rodu Lichtenštejnů, tedy na Valtický či Lednický zámek, ale hlavně na malebnou scenérii krajiny, kterou utvářeli naši předkové.

Celý závod se pojede mezi vinicemi, které to dobou nabídnou pohled na dozrávající hrozny. Určitě to bude pravé cyklistické finále, prvního profesionálně organizovaného etapového závodu v Česku určeného hobby cyklistům.Související

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář